Јапан

---------------------------------------------

Поштовани ученици, на овој страници можете пронаћи новости везане за Јапан.

01.03.2023 - ДАН ДРЖАВНОСТИ У ЈАПАНУ

ДАН ДРЖАВНОСТИ СРБИЈЕ ОБЕЛЕЖИЛИ СУ НАШИ УЧЕНИЦИ У ЈАПАНУ ПОДИЗАЊЕМ СРПСКЕ ЗАСТАВЕ

Извештај ученика Осме београдске гимназије који су стипендисти у Јапану

Једна од редовних јутарњих активности у Јапанској авионској академији јесте подизање јапанске заставе.

Дана 15. фебруара ове године, на Сретење уз јапанску заставу у ЈАА виjорила се и српска застава. На овај начин обележили смо Дан државности Републике Србије Јапану .

Уочи Дана државности Србије, на скупу одржаном 12. фебруара, директор школе и ученица Софија Ковач говорили су о нашој земљи, култури, животу, обичајима. Ученик Лазар Стојановић је на самом догађају подизања заставе позвао све ученике да поздраве заставу Србије.

24.02.2023 - СЛИЧНОСТИ И РАЗЛИКЕ ЖИВОТА У ДОМУ У СРБИЈИ И ЈАПАНУ

____________________________________

06.12.2022 - ИЗВЕШТАЈ О ПОСЕТИ ГОСПОЂЕ ЈОШИОКЕ ЋИСАТО ИЗ ЦЕНТРА ЗА ЈАПАНСКУ КУЛТУРУ У БУДИМПЕШТИ

Ученици Осме београдске гимназије који похађају наставу јапанског језика имали су изванредну прилику да 17. новембра дочекају саветницу из Центра за јапанску културу у Будимпешти, госпођу Јошиоку Ћисато.

Цео текст и фотографије погледајте ОВДЕ.pdf.

____________________________________

07.11.2022 - ИЗВЕШТАЈ СА ПРЕДАВАЊА „ПРАВА СЛИКА НИНЏЕ“ ПРОФЕСОРА ДР ЈАМАДЕ ЈУЂИЈА

Ученици који похађају наставу јапанског језика овог пута имали су изузетну част да присуствују предавању „Права слика нинџе“ професора др Јамаде Јуђија, одржаном првог новембра у дванаест часова у Ректорату Универзитета у Београду.

Цео текст и фотографије погледајте ОВДЕ.

09.07.2020 - ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА УЧЕНИКЕ ПРВОГ РАЗРЕДА 2020/2021

Заинтересовани ученици за учење трећег страног језика јапанског језика, руског језика и шпанског језика потребно је да се мејлом пријаве за похађање језика. На основу броја заинтересованих ученика формираће се група за ученике трећег страног језика, ако се пријави довољан број полазника.

____________________________________

18.05.2020 - СТИПЕНДИЈЕ ЈАПАНА -ШКОЛОВАЊЕ УЧЕНИКА ОСМЕ БЕОГРАДСКЕ ГИМНАЗИЈЕ У ЈАПАНУ

Slideshow

18.02.2020 - УЧЕНИЦИ ОСМЕ БЕОГРАДСКЕ ГИМНАЗИЈЕ, У ЈАПАНУ

Ученици Осме београдске гимназије, у Јапану и у школи која је доделила стипендије нашим ученицима, прослављају Дан државности Републике Србије.

Видео запис

____________________________________

10.01.2020 - ЈАПАНСКА АМБАСАДА У РЕПУБЛИЦИ СРБИЈИ ОРГАНИЗУЈЕ У ЈУГОСЛОВЕНСКОЈ КИНОТЕЦИ У БЕОГРАДУ

Јапанска амбасада у Републици Србији организује у Југословенској кинотеци у Београду, ул. Узун Миркова бр. 1, од понедељка 10.02.2020. године до четвртка 13.02.2020. године, приказати четири нова јапанска филма, обезбеђена у сарадњи са јапанском фондацијом и титловани су на српски језик:

- Понедељак 10.02.2020. године у 2000 – Девојка Тори / Улаз слободан

- Уторак 11.02.2020. године у 2000 – Напред Џетси!

- Среда 12.02.2020. године у 2000 – Шино не може да каже њено име

____________________________________

20.12.2019 - Ученици Осме београдске гимназије посетили су Амбасаду Јапана у Београду

У среду, 18. децембра, ученици Осме београдске гимназије који похађају факултативну наставу јапанског језика, посетили су Амбасаду Јапана у Београду. Том приликом су присуствовали на пројекцији филма Сваки дан је добар дан. Тематика филма је била Чајна церемонија и упознавање главне јунакиње филма са сопственом, јапанском културом и традицијом, кроз процес обуке за извођење чајне церемоније. Ученици су имали прилику да се кроз филм упознају са овим аспектом јапанске културе који не само да је једна од најтрадиционалнијих тема када је реч о историји и кутлури у Јапану, већ је и једна од најпопуларнијих тематика којом се баве стручњаци са Запада који су заинтересовани за проучавање јапанске историје.

25.11.2019 - Посета јапанског активисте Јуиширо Моришита

Дана 25.11.2019.године Осму београдску гимназију поводом Светског дана мира посетио је познати јапански активиста Јуиширо Моришита. У свечаној сали школе, приказан је филм а затим су господин Моришита и директор гимназије Ирена Брајевић одржали предавање за ученике о последицама употребе нуклеарног наоружања и атомским бомбама које су 1945. године бачене на Хирошиму и Нагасаки.

____________________________________

31.10.2019 - Ученици Осме београдске гимназије посетили су Амбасаду Јапана у Београду

У среду, 30. октобра 2019. године, ученици Осме београдске гимназије посетили су Амбасаду Јапана у Београду. Том приликом су присуствовали пројекцији јапанског филма