НИКОЛИНА ЛАЗИЋ, УЧЕНИЦА IV8 ОДЕЉЕЊА, ПОБЕДНИК ЈЕ МЕЂУНАРОДНОГ ТАКМИЧЕЊА ЗА МЛАДЕ ”РУСКИ ЈЕЗИК - ЈЕЗИК ПОЕЗИЈЕ”

Николина Лазић, ученица IV8 одељења, победник је Међународног такмичења за младе ”Руски језик - језик поезије” у категорији Руска класична књижевност XIX века. Уз подршку наставника руског језика, Ане Спремић и техничку помоћ Марка Тошића (IV8), Николина је припремила видео наступ на стихове А.С.Пушкина, чувено ,,Татјанино писмо” из романа у стиховима ,,Јевгеније Оњегин”.У конкуренцији 1472 учесника из различитих земаља жири је најпре одабрао 50 финалиста од којих су даље за сваку категорију гласовима публике, а потом и оценама стручне комисије, одабрано десет победника.

Све победнике очекује вредна награда - iPad Apple и диплома победника. Честитамо Николини на постигнутом успеху и желимо још пуно оваквих победа!