УЧЕНИКУ ОДЕЉЕЊА 4-3 ОСМЕ БЕОГРАДСКЕ ГИМНАЗИЈЕ АЛЕКСИ АНДРИЈАШЕВИЋУ, ОБЈАВЉЕН ЈЕ ОРИГИНАЛНИ НАУЧНИ РАД "ТУРИСТИЧКА ВАЛОРИЗАЦИЈА EXIT ФЕСТИВАЛА"У ЗБОРНИКУ ГЛОБУС СРПСКОГ ГЕОГРАФСКОГ ДРУШТВА

Ученику одељења 4-3 Осме београдске гимназије Алекси Андријашевићу, објављен је оригинални научни рад "Туристичка валоризација EXIT фестивала"у зборнику Глобус Српског географског друштва, са којим је освојио специјалну награду на међународном такмичењу истраживачких радова у области друштвених наука 2019. године. Ученици прошлогодишњег 4-4 Осме београдске гимназије Тијани Марковић, објављен је матурски рад "Туристички потенцијали града Смедерева" у зборнику Земља и људи Српског географског друштва. Ментор при изради ових радова била је професорка географије у Осмој београдској гимназији др Добрила Лукић. У зборнику Глобус Српског географског друштва објављен је и коауторски рад професорке руског језика у Осмој београдској гимназији Ане Спремић и професорке географије у Осмој београдској гимназији др Добриле Лукић под називом "Настава географије у обавезном основном образовању у Руској федерацији". Зборници радова се налазе у прилогу.

ЗЕМЉА И ЉУДИ погледајОВДЕ

ГЛОБУС погледајОВДЕ