Посета Доситејевој задужбини

Доситејеви дани

На основу одлуке Министарства просвете, науке и технолошког развоја 10 април (28. март по старом календару) је од ове школске године установљен као „Доситејев дан – дан сећања на Доситеја Обрадовића, великог српског просветитеља и првог српског министра просвете“. Тим поводом, ученици 2-9 су у четвртак 14 4 2022 године са наставницом српског језика и књижевности Бојаном Живановић посетили Задужбину „Доситеј Обрадовић“.

Задужбина ће време од 10 до 30 априла обележавати као „Доситејеве дане“ посвећене овом великану. О значају његовог дела, као и о самој Задужбини, ученицима је говорила управница Мирјана Драгаш и позвала их да учествују у активностима које следе наредне недеље (Песничко подне), као и на литерарном конкурсу „Идућ' учи, у векове гледа“.

Захваљујући љубазним домаћинима, ученици су провели пријатно преподне, а испраћени су са пригодним поклонима.

Линк: /dositejevi-dani-poseta-ucenika-osme-gimnazije-zaduzbini