ДОНИРАЈ КЊИГУ – САЧУВАЈ ПРОШЛОСТ ОД ЗАБОРАВА И ОБНОВИ ЈАСЕНОВАЧКУ БИБЛИОТЕКУ

Осма београдска гимназија позива све Београђане да се придруже акцији коју организује наша школа и донирају јасеновачкој библиотеци књиге везане за Други светски рат.

Ђаци и наставници Осме београдске гимназије, који су недавно посетили Јасеновац кроз студијско путовање у организацији Музеј жртава геноцида, имали су прилику да се упознају и разговорају са епископом пакрачко-славонским, господином Јованом (Ћулибрком).

Том приликом, уз благослов епископа, договорена је акција прикупљања књига са тематиком Другог светског рата, које ће бити дониране јасновачкој библиотеци, установи са статусом истраживачког центра. Књиге ће се прикупљати до 3. децембра.

Осма београдска гимназија позива све Београђане да донирају нове или коришћене књиге које се баве овим важним догађајем, а ученици ће их у децембру уручити јасеновачкој библиотеци.

Ваше књиге можете предати сваког радног дана од 9 до 18 часова у библиотеци Осме београдске гимназије, Грчића Миленка 71, или договорити преузимање на одговарајућој локацији.

Обновимо јасеновачку библиотеку и сачувајмо прошлост од заборава.

Све додатне информације о акцији прикупљања књига можете добити позивом на број телефона 011 2850 779.

др Ирена Брајевић