СВЕТСКИ ДАН ПОЕЗИЈЕ

У Осмој београдској гимназији је 21. марта традиционално обележен Светски дан поезије уз читање стихова на страним језицима који се уче у нашој школи.

Догађај је уприличен у холу школе на првом спрату уз присуство ученика и наставника.

Програм

Вече на шкољу, Алекса Шантић – ученици су превели песму на енглески језик. Стихове читала Дуња Стојаковић (3/2)

Si mi voz muriera en tierra, Rafael Alberti, стихове читао Марко Пујана Јанковић (2/8)

Veinte poemas de amor y una desesperada, Pablo Neruda, стихове читала Mила Обровић Енрикес (2/8)